Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program zájezdu

2. 4. 2008

 

 

Dne 25.9. - 30.9.2007 jsem podniknul poznávací zájezd s cestovní kanceláří ČEDOK do Itálie.

 

Trasa zájezdu

 

Řím • Neapol • Vesuv • Pompeje • Sorrento • Capri • Salerno • Ischia

 

Program zájezdu

 

1.den:

Odjezd v dopoledních hodinách z ČR, přes Rakousko do Itálie. 

2.den:

V ranních hodinách příjezd do Říma, hlavního města Itálie, který byl dle pověsti založen již v roce 753 př. Kr. Řím byl celkem půldruhého tisíciletí středem Evropy a dějištěm klíčových historických událostí, metropolí Římské říše a světské moci papežů, byl prvním skutečným velkoměstem. Po příjezdu do Říma polodenní pěší prohlídka s průvodcem – Vatikán, Vatikánská muzea, Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Pantheon, Forum Romanum, Koloseum… Ve večerních hodinách odjezd do hotelu v okolí Říma, nocleh.

3.den:

Po snídani odjezd do oblasti Neapole, jihoitalského přístavního města, které je tradičně pokládáno za jedno z nejkrásnějších na světě. Jeho krása spočívá v nádherné poloze při rozlehlém zálivu a v citlivém souladu architektury s přírodou. Výjezd na Vesuv, individuální výstup ke kráteru této dominanty Neapole, pokračování do Pompejí, prohlídka archeologického areálu s průvodcem. Odjezd na ubytování v oblasti.

4.den:

Po snídani odjezd do Sorrenta, volno nebo fakultativně výlet na ostrov Capri jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých císařů. Prohlídka ostrova – Modrá jeskyně, Anacapri…, volno s možností koupání v moři. Po návratu z ostrova odjezd do Salerna, metropole stejnojmenné provincie na břehu Salernského zálivu, která si dosud zachovala svůj středověký ráz. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

5.den:

Po snídani odjezd do Neapole, volno nebo fakultativně výlet lodí na ostrov Ischia, největší ostrov v okolí Neapole, vyhledávaný pro léčebné účinky slabě radioaktivních pramenů. Návštěva hlavního města Ischia i dalších neméně atraktivních městeček – Ischia Porto (přístav v kráteru sopky), Ischia Ponte (Aragonský hrad, muzeum moře), Casamicciola (vyhlášené lázeňské středisko), Lacco Ameno (pozoruhodný přírodní útvar – il Fungo, tj. houba vymodelovaná z tufového kamene), Punta Caruso (vyhlídka na Forio a Monte Epomeo); příp. možnost odpočinku v termálních lázních Castiglione nebo možnost koupání v moři. Po návratu z ostrova prohlídka Neapole s průvodcem, odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

6.den:

Příjezd do České republiky v odpoledních hodinách.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář